Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 5. prosince 2023 Jitka

Jako malí kluci

7. 10. 2009 17:22:06
Mé pozvání do Kramářovy vily od pana premiéra způsobilo poprask. Proč? Pánové Topolánek, Kalousek či Liška se nechali slyšet, že to nepovažují za normální . Nejsem prý pro ně partner. Politickým matadorem sice nejsem, ale s každým ze zmíněných pánů jsem u jednoho stolu nejednou seděla. Pan Topolánek dobře ví, jak důležitý bývá někdy jediný hlas ve Sněmovně. Diví se ale současnému premiérovi, který si toho je vědom a respektuje všechny, byť malé parlamentní subjekty. Pan premiér Fischer tak nebude nucen za pět minut před stiskem hlasovacího tlačítka zjišťovat, co od koho může očekávat. Je moudrý.

Pan Kalousek zase dobře ví, že jsem předsedkyní DSZ - strany, která vznikla dříve než skupina sdružená v TOP 09. To, že má nejmenší zastoupení v Poslanecké sněmovně, neznamená ještě, že se s ní nemá počítat.

No a pan Liška zpívá se svým souputníkem, bývalým předsedou Bursíkem obehraný falešný duet o jakési bublině a trucpodniku zpunktovaném snad někým zvenčí. To je možná jejich zbožné přání, ale ve skutečnosti je to tak, že DSZ existuje, funguje a posiluje.

A jestli se uskuteční avizovaný návrat ztraceného syna Bursíka a zopakuje se teplická podoba sjezdu, bude DSZ muset pootevřít dveře dokořán, protože zelení prchající před „silou, Kaťuško, silou“ budou hledat útočiště.

Nechápu, proč mají najednou kolegové předsedové politickou kopřivku z jedné ženské sukně. Nechystám se ke konfrontacím, nemám v úmyslu bombardovat pana premiéra personálními požadavky, přijala jsem pouze pozvání a vyjádřím se k dalšímu směřování vlády. Mimochodem premiér Fischer a jeho kabinet mají důvěru veřejnosti. Klima v české politice se díky nim změnilo. Věcná argumentace bez emocí je lidem blízká. Pan premiér si na nic nehraje. Na politické scéně je klid.

To jen staří matadoři , snad aby nevyšli ze cviku, snad aby národ nezapomněl, že politici tu jsou, škádlí se mezi sebou.

A tak pan Bursík vzkazuje panu Vondrovi, že je „prolobovaný“ ( čehož si ale nevšiml po celou dobu, co s ním seděl ve vládě), pan Liška si pro změnu zalistuje v atlase a zjistí, že kalous ušatý „klape naprázdno zobákem“ a nevkusně ba nemístně vztáhne toto moudro na pana Kalouska ( což mu ale jistojistě v době společného vládnutí nepředhazoval), pan Topolánek označí pana Vodrážku za blba, což ale veřejnost nemusí příliš vzrušovat, protože je to jejich modré vnitrostranické pošťuchování.

No nic, pánové, škádlete se! A nebojte se! V pátek na schůzce u pana premiéra udělám vše pro to, abyste se za jedním stolem se mnou cítili dobře a netrpěli.

Autor: Olga Zubová | středa 7.10.2009 17:22 | karma článku: 16.33 | přečteno: 1633x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Monika Lorenzová

Podmíněná láska

Všechny narcistické rodiny mají něco společného. Podmíněnou lásku. Ať už vám doma říkají: "Budeme tě mít rádi, až se změníš. Takový jaký jsi, si lásku nezasloužíš." nebo "Jsi skvělý, milujeme tě.", žádná láska tam bohužel není.

5.12.2023 v 16:58 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 29 | Diskuse

Jan Klar

Nesmrtelné Otázky Václava Moravce

Ředitelé České televize se celkem pravidelně střídají, ale Václav Moravec a jeho Otázky zůstávají: Je na tom až něco zvrhlého, když si uvědomíme cestu mladého novináře k dnešní konformitě.

5.12.2023 v 11:52 | Karma článku: 31.67 | Přečteno: 723 | Diskuse

Monika Lorenzová

Narcistická rodina - sen o mafii

Sen o mafii měl můj bratr. Byl to vždycky správný a dobrý kluk. A měl správné a dobré kamarády. Ale zdálo se mu o tom, že se stal členem mafiánské bandy.

5.12.2023 v 8:33 | Karma článku: 4.35 | Přečteno: 121 | Diskuse

Olga Medová

Jitka a Den dobrovolníků

5. prosinec mi v dětství vždycky zamotal hlavu. Ráno do školy přišla Jitka s pytlíkem bonbónů, protože podle kalendáře měla svátek, a večer k nám domů přišel v doprovodu anděla a čerta Mikuláš, co měl svátek až další den.

5.12.2023 v 7:34 | Karma článku: 6.84 | Přečteno: 94 | Diskuse

Jiří Turner

Škrtněte ekonomy a bude po ekonomických problémech

Jak je to prosté! Ptáte se, jak se škrtají ekonomové? Inu, tak jako ideologie, zakáže se o ekonomice mluvit a psát. Je to stejně snadné, jako se zbavit světonázoru, náboženského přesvědčení, politických preferencí, práva i morálky

4.12.2023 v 16:53 | Karma článku: 29.06 | Přečteno: 2443 | Diskuse
Počet článků 16 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4199
PhDr.Olga Zubová - politička

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Přísahám, že jsem chtěl být jen pan domácí, říká Viewegh o lásce k Ukrajince

Spisovatel Michal Viewegh (61) promluvil v Show Jana Krause o tom, jak se jeho snaha pomoci ukrajinským uprchlíkům...