Děkuji Vám, Ivane!

16. 03. 2010 12:56:26
Není to tak dlouho, co všechny deníky vypustily šťavnaté titulky o tom, že veřejnost už mě na billboardech asi neuvidí. Spekulovalo se, co se mnou bude dál, žurnalisté se předháněli v senzačních prognózách a fabulacích o mé politické budoucnosti.

Ti, kteří nade mnou lámali hůl a “báli se”, že mé plakáty už nikdy neuvidí, se mýlili. Vytřel jim zrak volební manažer ODS Ivan Langer, který spustil mou volební kampaň v přímém přenosu nedělní televizní debaty. Odstartoval ji ostrými slovy o politické korupci a troufl si mě postavit do roviny s ministrem populární Fischerovy vlády Martinem Pecinou.

Pan ministr měl šanci revanšovat se Ivanu Langerovi už ve zmiňované televizní debatě, jelikož se jí účastnil také. Já jsem mohla bohužel jejich předvolební dialog sledovat jen jako divák.

Protože ostrý start pokračoval smrští volebních inzerátů hned následující den, kdy nejčtenější české deníky zveřejnily mé fotografie opět vedle pana ministra, tentokrát s vysvětlením, jakým způsobem jsme se dostali na kandidátku, dovolila bych si alespoň tímto způsobem poděkovat panu Langerovi za mediální propagaci. Ale zároveň ho musím upozornit na omyl, kterého se opakovaně, veden zcela jistě dobrým úmyslem zviditelnit mě, dopustil. Jeho teorie o tom, že sociální demokracie mohla odměnit poslankyni Zubovou místem na kandidátce za pád vlády, postrádá logiku.

Děkuji Vám, Ivane, ale přemýšlejte se mnou .

Bylo by od ČSSD prozíravé a spravedlivé odměnit pouze jednu poslankyni, když stejně jako ona hlasovalo dalších 100 jejích kolegů? Jak by se pak cítili například dva poslanci Vaší ODS, kteří pro pád vlády zvedli ruku také? Ti by si přece v případě uplatnění takové fantasmagorické dedukce zasloužili přinejmenším místa lídrů sociálně demokratických kandidátek ?! Od nich - členů koalice - to byla statečnost. Ode mě očekávaná povinnost. Vždyť já jsem v době hlasování o nedůvěře vládě byla členkou nekoaliční parlamentní strany (DSZ)! Vzpomeňte si, kdo se o to postaral. No ano, byl to ministr vaší vlády, který nechal ze stojedničkové koalice vyloučit hned dvě poslankyně . Sám jste mu kdysi vyčinil, že pro záchranu stromu zabije i bobra, pamatujete?

Demokratická strana zelených nemohla a hlavně nechtěla začít svou politickou dráhu podporou vlády proslavené kauzami Morava, Čunek nebo Wolf.

Chtěla bych tímto poděkovat Vám i celému managementu ODS za nevyžádanou volební kampaň. Nepochybuji o tom, že to se mnou Vaše strana myslí dobře a z celého srdce si přejete můj úspěch, ráda bych Vás však upozornila, že v těchto parlamentních volbách nekandiduji a prostředky na novinovou inzerci stejně jako ostatní úsilí vynaložené na mé zviditelnění jsou zbytečným luxusem a neúčinnou strategií.

Olga Zubová – předsedkyně DSZ

Autor: Olga Zubová | úterý 16.3.2010 12:56 | karma článku: 44.79 | přečteno: 30486x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Miroslav Václavek

Bumbál na Pražském hradě

„Čína má silného vůdce, Spojené státy mají silného vůdce. Najděte mi, prosím, silného vůdce na úrovni Evropské unie. Dívám se doleva, dívám se doprava, dívám se rovně, dívám se dozadu — silného vůdce prostě nevidím,"

12.12.2018 v 6:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 66 | Diskuse

Petr Liška

Severní Kypr = krvavá varianta Krymu, ale bez sankcí...

Hranice států se mění, někdy pokojně, jindy násilně. Vadí mně pokrytectví "demokratických" politiků, kteří vyhlašují sankce vůči Rusku za "Krym", ale bez sankcí vůči Turecku, které se dopustilo krvavé okupace severního Kypru.

11.12.2018 v 19:54 | Karma článku: 32.16 | Přečteno: 649 | Diskuse

Josef Nožička

Nepokoje ve Francii? To by v tom byl čert, aby za ně nemohli Rusové!

Má mohutné protesty v pařížských ulicích na svědomí francouzská radikální levice či přívrženci Marine Le Pen? Ale kdeže - organizuje je úplně někdo jiný...

11.12.2018 v 19:15 | Karma článku: 38.87 | Přečteno: 1095 | Diskuse

Jiří Štipský

Hamižnost postihla i politiky hnutí ANO, ne každý je proti nenažranosti imunní

Je možné, že univerzálním funkcionářům křivdím a byli touto negativní vlastností postiženi již dávno před vstupem do politiky, jen se to široká veřejnost nemohla dříve dozvědět.

11.12.2018 v 19:04 | Karma článku: 16.74 | Přečteno: 360 | Diskuse

Jan Ziegler

Protesty proti Babišovi mně nevadí, násilnosti ve Francii ano

V demokracii má každý právo svobodně demonstrovat. Tedy pokud přitom neútočí na jiné lidi a neničí cizí majetek. Pak je na místě razantní zákrok policie, tak jako ve francouzských městech.

11.12.2018 v 18:49 | Karma článku: 17.60 | Přečteno: 438 | Diskuse
Počet článků 16 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4198
PhDr.Olga Zubová - politička

Najdete na iDNES.cz