Děkuji Vám, Ivane!

16. 03. 2010 12:56:26
Není to tak dlouho, co všechny deníky vypustily šťavnaté titulky o tom, že veřejnost už mě na billboardech asi neuvidí. Spekulovalo se, co se mnou bude dál, žurnalisté se předháněli v senzačních prognózách a fabulacích o mé politické budoucnosti.

Ti, kteří nade mnou lámali hůl a “báli se”, že mé plakáty už nikdy neuvidí, se mýlili. Vytřel jim zrak volební manažer ODS Ivan Langer, který spustil mou volební kampaň v přímém přenosu nedělní televizní debaty. Odstartoval ji ostrými slovy o politické korupci a troufl si mě postavit do roviny s ministrem populární Fischerovy vlády Martinem Pecinou.

Pan ministr měl šanci revanšovat se Ivanu Langerovi už ve zmiňované televizní debatě, jelikož se jí účastnil také. Já jsem mohla bohužel jejich předvolební dialog sledovat jen jako divák.

Protože ostrý start pokračoval smrští volebních inzerátů hned následující den, kdy nejčtenější české deníky zveřejnily mé fotografie opět vedle pana ministra, tentokrát s vysvětlením, jakým způsobem jsme se dostali na kandidátku, dovolila bych si alespoň tímto způsobem poděkovat panu Langerovi za mediální propagaci. Ale zároveň ho musím upozornit na omyl, kterého se opakovaně, veden zcela jistě dobrým úmyslem zviditelnit mě, dopustil. Jeho teorie o tom, že sociální demokracie mohla odměnit poslankyni Zubovou místem na kandidátce za pád vlády, postrádá logiku.

Děkuji Vám, Ivane, ale přemýšlejte se mnou .

Bylo by od ČSSD prozíravé a spravedlivé odměnit pouze jednu poslankyni, když stejně jako ona hlasovalo dalších 100 jejích kolegů? Jak by se pak cítili například dva poslanci Vaší ODS, kteří pro pád vlády zvedli ruku také? Ti by si přece v případě uplatnění takové fantasmagorické dedukce zasloužili přinejmenším místa lídrů sociálně demokratických kandidátek ?! Od nich - členů koalice - to byla statečnost. Ode mě očekávaná povinnost. Vždyť já jsem v době hlasování o nedůvěře vládě byla členkou nekoaliční parlamentní strany (DSZ)! Vzpomeňte si, kdo se o to postaral. No ano, byl to ministr vaší vlády, který nechal ze stojedničkové koalice vyloučit hned dvě poslankyně . Sám jste mu kdysi vyčinil, že pro záchranu stromu zabije i bobra, pamatujete?

Demokratická strana zelených nemohla a hlavně nechtěla začít svou politickou dráhu podporou vlády proslavené kauzami Morava, Čunek nebo Wolf.

Chtěla bych tímto poděkovat Vám i celému managementu ODS za nevyžádanou volební kampaň. Nepochybuji o tom, že to se mnou Vaše strana myslí dobře a z celého srdce si přejete můj úspěch, ráda bych Vás však upozornila, že v těchto parlamentních volbách nekandiduji a prostředky na novinovou inzerci stejně jako ostatní úsilí vynaložené na mé zviditelnění jsou zbytečným luxusem a neúčinnou strategií.

Olga Zubová – předsedkyně DSZ

Autor: Olga Zubová | úterý 16.3.2010 12:56 | karma článku: 44.80 | přečteno: 30486x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Karel Stýblo

Dostali jsme jenom šanci.

V listopadu 1989 jsme ji dostali všichni, ale dnes se jako pamětník cítím nadbytečný, navíc jako škůdce. Protože dnešní mladí nevěří, že jsme si také přáli a věřili ve svobodnou a lidsky solidární společnost.

14.11.2019 v 8:39 | Karma článku: 8.67 | Přečteno: 114 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Projíme i státní hmotné rezervy....?ANO...!

Co se dá ještě rozprodat nebo zdanit, aby bylo na dárky pro voliče ANO? Ty stamiliardy které se údajně rozkradou každý rok ještě nikdo nenašel a tak je potřeba porozhlédnout se jinde. Co takhle rozprodat státní hmotné rezervy?

14.11.2019 v 8:15 | Karma článku: 15.95 | Přečteno: 210 | Diskuse

Marie Jandová

"Sametovou kontrarevoluci" 17.listopadu rozhodně slavit nebudu!

Protože když na Hradě sedí novodobý Husák šmrncnutý Brežněvem a premiérem je slovenský spolupracovník StB, odkojený a podporovaný komunisty, tak to se slavit nedá. To není na oslavu, ale na zaťaté pěsti.

14.11.2019 v 8:05 | Karma článku: 14.36 | Přečteno: 386 | Diskuse

Josef Nožička

Pražské matky a europoslankyně Šojdrová zatápějí Hamáčkovi víc než Babiš se Zemanem

Ještě před dvěma dny ministr vnitra Hamáček rázně odmítal požadavek Řecka na přijetí 40 dětí z jejich uprchlických táborů. Po rázné kritice europoslankyně Šojdrové a spolku Pražské matky je však vše jinak.

14.11.2019 v 8:03 | Karma článku: 22.97 | Přečteno: 340 | Diskuse

Karel Ábelovský

Komu vadí ČT, tedy Česká věřejnopravní televize, a hlavně proč?

... veřejnoprávní televize, tedy ČT, je trnem v oku mnoha lidem, a to především díky našim nejvyšším současným politikům, kteří jsou jak oním důvodem, tak jednoznačným příkladem uvažování jejich voličů - a proč tak vadí právě jim?

13.11.2019 v 11:55 | Karma článku: 28.67 | Přečteno: 1148 | Diskuse
Počet článků 16 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4198
PhDr.Olga Zubová - politička

Najdete na iDNES.cz