Otevřený dopis Liškovi

25. 05. 2010 21:50:00
Reakce na dnes zveřejněný otevřený dopis předsedy SZ Radku Johnovi, v němž se jako již tradičně stává terčem Liškových lží Olga Zubová a DSZ. Inu, kde dochází argumenty.......

Pane předsedo Liško!

Dnes byl zveřejněn Váš otevřený dopis předsedovi VV panu Radku Johnovi. Rozumím tomu, že vzhledem k obrazu SZ, vývoji jejích preferencí a vnitřní situaci v ní jste nucen se dopouštět zoufalých činů podobného typu. Rozumím tomu, že nejen voliči, ale dokonce ani členové SZ, kteří nemohou akceptovat Váš styl majitele pravdy a správce svatosti, Vám svůj hlas nedají a proto se snažíte zaujmout kohokoliv, abyste zabránil propadu SZ mimo Sněmovnu. Rozumím tomu, že jste zaměnil formu za obsah a nyní se oprávněně obáváte, že Vám voliči vystaví účet.

Jistě jste zaznamenal, že DSZ se zásadně nevyjadřovala ani k útokům Martina Bursíka ani k Vašim účelovým výpadům vedeným z pozic sveřepé nenávisti a využívajících překrucování faktů. Nepovažovali jsme za šťastné vést s Vámi, kteří se považujete za jezuity moderní politiky, jakoukoliv diskusi.

V současné vypjaté předvolební situaci však nechci a nemohu přejít Vaše opětovné lhaní o DSZ. DSZ se distancovala od Vámi reprezentovaného křídla, které se vydává za SZ. Vy jste rezignovali na základní diskurs zeleného hnutí, principy sociální soudržnosti ve společnosti, podporovali jste radar a pro ochranu přírodního prostředí jste neudělali nic jiného, než že jste v lidech a voličích vyvolali, možná oprávněné, otázky, zda-li je environmentální politika business, vydírání nebo reálné téma. Výsledkem Vašeho působení je pouze diskreditace čehokoliv „zeleného“ tak, jak jsme toho svědky v dnešní praktické politice. Proto vezměte prosím jednou provždy na vědomí:

DSZ nebyla založena panem Soukupem. Založila ji skupina bývalých členů SZ, kteří se chtěli distancovat od Vašeho mocensko-aparátčického křídla. Pan Soukup neinicioval založení DSZ a nikdy nefinancoval její činnost. Financoval pouze část volební kampaně DSZ do Europarlamentu. DSZ se nepodílela na „organizaci“ pádu Topolánkovy vlády. Pokud byl pád této vlády organizován, tak pouze jí samou. Instalace Olgy Zubové na kandidátku ČSSD byla přirozenou projekcí programových priorit DSZ a nevidím důvodu, aby jste tento krok dehonestoval tak primitivním způsobem, jak jste to udělal v „otevřeném dopise“.

Vezměte prosím tato fakta na vědomí, pokuste se na sklonku své parlamentní kariéry zachovat alespoň zbytky důstojnosti a vyhněte se zneužívání DSZ pro své nejasné a nečitelné politické cíle.

Olga Zubová

předsedkyně DSZ

Autor: Olga Zubová | úterý 25.5.2010 21:50 | karma článku: 14.54 | přečteno: 1533x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Miroslav Václavek

Bumbál na Pražském hradě

„Čína má silného vůdce, Spojené státy mají silného vůdce. Najděte mi, prosím, silného vůdce na úrovni Evropské unie. Dívám se doleva, dívám se doprava, dívám se rovně, dívám se dozadu — silného vůdce prostě nevidím,"

12.12.2018 v 6:15 | Karma článku: 13.56 | Přečteno: 222 | Diskuse

Petr Liška

Severní Kypr = krvavá varianta Krymu, ale bez sankcí...

Hranice států se mění, někdy pokojně, jindy násilně. Vadí mně pokrytectví "demokratických" politiků, kteří vyhlašují sankce vůči Rusku za "Krym", ale bez sankcí vůči Turecku, které se dopustilo krvavé okupace severního Kypru.

11.12.2018 v 19:54 | Karma článku: 32.44 | Přečteno: 682 | Diskuse

Josef Nožička

Nepokoje ve Francii? To by v tom byl čert, aby za ně nemohli Rusové!

Má mohutné protesty v pařížských ulicích na svědomí francouzská radikální levice či přívrženci Marine Le Pen? Ale kdeže - organizuje je úplně někdo jiný...

11.12.2018 v 19:15 | Karma článku: 39.22 | Přečteno: 1145 | Diskuse

Jiří Štipský

Hamižnost postihla i politiky hnutí ANO, ne každý je proti nenažranosti imunní

Je možné, že univerzálním funkcionářům křivdím a byli touto negativní vlastností postiženi již dávno před vstupem do politiky, jen se to široká veřejnost nemohla dříve dozvědět.

11.12.2018 v 19:04 | Karma článku: 17.48 | Přečteno: 374 | Diskuse

Jan Ziegler

Protesty proti Babišovi mně nevadí, násilnosti ve Francii ano

V demokracii má každý právo svobodně demonstrovat. Tedy pokud přitom neútočí na jiné lidi a neničí cizí majetek. Pak je na místě razantní zákrok policie, tak jako ve francouzských městech.

11.12.2018 v 18:49 | Karma článku: 18.28 | Přečteno: 454 | Diskuse
Počet článků 16 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4198
PhDr.Olga Zubová - politička

Najdete na iDNES.cz