„Typické“ novinářské dotazy už jsou zase tady!

9. 01. 2012 23:50:00
Je leden – první měsíc volebního roku 2012. Volá mi letos první novinář a hned to na mě zkouší pěkně zostra:
"Silver A v paměti tří generací" - Pardubice 2012

„Proč chcete kandidovat proti Davidu Rathovi?

Nestačím se divit. Ještě jsem nikde neoznámila svou kandidaturu do kraje, zatím sama nevím, zda budu v čele kandidátky. Je pravda, že jsem kývla na výzvu Jany Bobošíkové zúčastnit se krajských voleb ve Středních Čechách za Suverenitu a velmi si jí vážím. Nemohu potvrdit, zda budu lídrem. Objeví-li se osobnost, o které budu přesvědčena, že právě ona má největší šanci dobře uspět, budu s ní ráda spolupracovat. Jako předsedkyně středočeské krajské organizace považuji za klíčové postavit do volebního klání tým schopných lidí, kteří dovedou táhnout za jeden provaz a udělají maximum pro společný úspěch.

„Co byste jako hejtmanka kraje dělala lépe než David Rath?“

Chápu touhu žurnalisty po konfrontaci, ale musím mu připomenout, na jakém základě Suverenita vznikla. Vysvětluji, že chceme pokračovat v započaté cestě integrace malých politických stran, že chceme spolupracovat, ne účelově kritizovat. Nebudeme kandidovat proti někomu ale vedle dalších, kteří stejně jako my budou usilovat o hlasy voličů. Nabídneme vlastní vizi, nemáme zapotřebí plýtvat časem na výpočet chyb našich konkurentů.

Zjevné zklamání je slyšet v hlase žurnalisty, když se dozvídá, že ze strany Suverenity se žádné okopávání kotníků konat nebude.

A tak nasazuje poslední zbraň – otázku týkající se mé cesty několika politickými stranami.

Jak prý chci přesvědčit voliče, když jsem byla donedávna předsedkyní DSZ , tedy strany, která se se Suverenitou v programu rozchází?

Samovolně a možná i trochu nezdvořile odpovídám dotazem : „ A v čem se rozchází, pane redaktore?“ Na druhé straně telefonu slyším zaváhání a tak raději sama vypočítávám momenty, kde jsme našli shodu. Nechci být jízlivá, proto odolávám pokušení zeptat se pana redaktora, zda někdy podobný dotaz položil třeba Karlu Schwarzenbergovi , jenž stihl být senátorem za ODA, ministrem zahraničí za SZ a dnes je úspěšným předsedou TOP 09.

Telefonát mě zastihl právě při návratu z Pardubic z úspěšné akce „Silver A v paměti tří generací“, která se uskutečnila díky iniciativě a finanční podpoře Jany Bobošíkové. Já naivka jsem si v první chvíli myslela, že se chce pan redaktor zeptat, jak letošní vzpomínková slavnost proběhla ......

Úplně jsem zapomněla, že platí nepsané mediální embargo na pozitivní příběhy. Úplně jsem zapomněla, že začala kampaň a je třeba se připravit na „typické“ novinářské otázky..................

Autor: Olga Zubová | pondělí 9.1.2012 23:50 | karma článku: 10.37 | přečteno: 1217x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Karel Stýblo

Dostali jsme jenom šanci.

V listopadu 1989 jsme ji dostali všichni, ale dnes se jako pamětník cítím nadbytečný, navíc jako škůdce. Protože dnešní mladí nevěří, že jsme si také přáli a věřili ve svobodnou a lidsky solidární společnost.

14.11.2019 v 8:39 | Karma článku: 9.22 | Přečteno: 119 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Projíme i státní hmotné rezervy....?ANO...!

Co se dá ještě rozprodat nebo zdanit, aby bylo na dárky pro voliče ANO? Ty stamiliardy které se údajně rozkradou každý rok ještě nikdo nenašel a tak je potřeba porozhlédnout se jinde. Co takhle rozprodat státní hmotné rezervy?

14.11.2019 v 8:15 | Karma článku: 16.76 | Přečteno: 222 | Diskuse

Marie Jandová

"Sametovou kontrarevoluci" 17.listopadu rozhodně slavit nebudu!

Protože když na Hradě sedí novodobý Husák šmrncnutý Brežněvem a premiérem je slovenský spolupracovník StB, odkojený a podporovaný komunisty, tak to se slavit nedá. To není na oslavu, ale na zaťaté pěsti.

14.11.2019 v 8:05 | Karma článku: 15.45 | Přečteno: 414 | Diskuse

Josef Nožička

Pražské matky a europoslankyně Šojdrová zatápějí Hamáčkovi víc než Babiš se Zemanem

Ještě před dvěma dny ministr vnitra Hamáček rázně odmítal požadavek Řecka na přijetí 40 dětí z jejich uprchlických táborů. Po rázné kritice europoslankyně Šojdrové a spolku Pražské matky je však vše jinak.

14.11.2019 v 8:03 | Karma článku: 24.22 | Přečteno: 372 | Diskuse

Karel Ábelovský

Komu vadí ČT, tedy Česká věřejnopravní televize, a hlavně proč?

... veřejnoprávní televize, tedy ČT, je trnem v oku mnoha lidem, a to především díky našim nejvyšším současným politikům, kteří jsou jak oním důvodem, tak jednoznačným příkladem uvažování jejich voličů - a proč tak vadí právě jim?

13.11.2019 v 11:55 | Karma článku: 28.67 | Přečteno: 1153 | Diskuse
Počet článků 16 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4198
PhDr.Olga Zubová - politička

Najdete na iDNES.cz